Ogłoszenia

6-13 LIPCA - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. Witamy w naszej parafii na wakacyjnym zastępstwie duszpasterskim O. Daniela Biedniaka ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Życzymy mu obfitości Bożych darów, życzliwości ludzkiej i szczęśliwego pobytu.

 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o 17:30 do kaplicy Najświętszego Sakramentu.

 3. W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, w piątek święto św. Benedykta, patrona Europy, a w sobotę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.

 4. Przypominamy, że w czasie wakacji jest skrócony dyżur w konfesjonale stałym. Okazja do spowiedzi w tygodniu od 6:30 do 10:00 i od 17:00 do 18:00, a w niedziele kwadrans przed każdą mszą św.

 5. Kancelaria parafialna podczas wakacji otwarta jest od poniedziałku do piątku codziennie w godzinach od 10:00 do 12:00 oraz w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00. W soboty kancelaria jest nieczynna.

 6. Siostry karmelitanki bose przy kościele świętych Piotra i Pawła serdecznie zapraszają na nowennę przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel od 7 do 15 lipca o godz. 18.00. W tym roku nowennę poprowadzi o. Zenon Choma – karmelita bosy z Przemyśla.

 7. W przyszłą niedzielę, 13 lipca, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o 17:00.

 8. Za złożoną dzisiaj ofiarę na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 9. Parafialna poradnia życia rodzinnego przy katedrze będzie nieczynna od 17 lipca do 14 sierpnia..

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, naszą gazetkę parafialną i Małego Gościa Niedzielnego.

 11. Na rozpoczynający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.